-11%

Czołówka Tipi

Cena z VAT

79 PLN

Produkt dostępny

89 PLN

Producent SILVA

Liczba sztuk

1

Opis produktu

Latarka czołowa SILVA Tipi to doskonały produkt dla sourvivalowców, żołnierzy i osób pasjonujących się militariami. Jej niewielki rozmiar oraz wszechstronność zastosowania (opcja czołowa lub ręczna) powodują, że przyda się zarówno podczas wielu wypraw w góry jak również przy pracach codziennych. Latarka posiada dobrze wyprofilowany i ergonomiczny kształt, dzięki czemu dobrze leży w dłoni, a założona na czole nie przesuwa się z niego.Została wyposażona w 3 diody, które dają doskonałe światło (20 lumenów). Wyróżnia się dobrą klasą wodoszczelności, dzięki której produkt można użytkować w trudnych warunkach atmosferycznych i klimatycznych. Posiada 3 stopniowy tryb pracy z możliwością oszczędzania baterii, który umożliwia maksymalne wydłużenie czasu pracy nawet przy bardzo niskich temperaturach. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów latarka będzie sprawować się niezawodnie przez wiele lat. Jest to idealny produkt nie tylko dla amatora, ale również dla osoby uprawiającej sporty ekstremalne. Latarka czołowa o nowoczesnym wyglądzie i ciekawej kolorystyce jest doskonałym pomysłem na prezent dla każdego mężczyzny, który prowadzi aktywny tryb życia. Warto zaufać jej możliwościom i klasie wykonania.

Wszechstronna latarka czołowa z odczepianym modułem
2 tryby światła; Maksymalny, oszczędny, migający
Zasilanie: 3 x AAA
Klasa wodoodporności: IPX4
Do 40 godzin ciągłego świecenia w trybie maksymalnym, 
Do 80 w trybie oszczędnym
Do 120 w trybie migania
Moc maksymalna 20 lumenów
Waga 82 g (łącznie z bateriami)

Materiały i technologia

Producent

W 1933 roku, zaledwie 14 lat po spopularyzowaniu dyscyplin orientacji sportowej, trio ówczesnych szwedzkich mistrzów wynalazło kompas wypełniony płynem, który okazał się bardziej precyzyjny i łatwiejszy w użyciu od tradycyjnego kompasu. W ten sposób narodziła się marka Silva. Wkrótce powstała pierwsza czołówka Silva, która znalazła zastosowanie w rozmaitych formach aktywności outdoorowej. Silva jest dziś inną firmą niż kilkadziesiąt lat temu, ale kompasy szwedzkiej marki pozostają najczęściej wybieranymi tego typu produktami przez entuzjastów biegów na orientację na całym świecie.

Firmę Silva tworzą sportowcy i poszukiwacze przygód, którzy sami testują nowe produkty. Te powstają zatem w oparciu o ich wiedzę oraz cenne uwagi ambasadorów marki Silva na całym świecie.

Zróżnicowana aura Skandynawii – w szczególności mroźne zimy – stanowi dla producentów sprzętu outdoorowego szczególne wyzwanie. Silva zdaje się mu sprostać w stu procentach. W ostatnich latach firma otrzymała kilka prestiżowych nagród za produkcję innowacyjnych, atrakcyjnych wizualnie lamp czołowych.

W dniu dzisiejszym głównymi sektorami działalności firmy jest sport (zarówno w kontekście amatorskim, jak i zawodowym) oraz szeroko pojęta aktywność outdoorowa. Bogata oferta Silva zawiera takie produkty jak czołówki, kompasy, krokomierze i kijki, waistpacki, torby i plecaki.

Historia firmy Silva:

2011 Lampa Silva Tyto zostaje nagrodzona nagrodą Outdoor Industry Award. Silva Sweden AB zostaje przejęte przez szwedzką firmę Karnell.

2010 Czołówka Silva Ninox zostaje uhonorowana nagrodą OutDoor Industry Award. Inna prestiżowa nagroda Ispo OutDoor Award, zostaje przyznane czołówce Silva X-Trail Ispo. 

2009 Czołówka SilvaTrail Runner zostaje nagrodzona nagrodą OutDoor Industry Award.

2008 Silva obchodzi 75. rocznicę swojego założenia.

2003 Odbywa się premiera filmu promującego urządzenia nawigacji morskiej marki Silva: US Warship vs Lighthouse/Captain Hancock/USS Montana.

1992 Silva wypuszcza na rynek pierwszy na świecie podręczne urządzenie GPS ze zintegrowanym kompasem cyfrowym.

1981 Silva włącza do oferty pierwsze urządzenie elektroniki morskiej.

1980 Kiedy Instrumentverken przejmuje całość udziałów w Bröderna Kjellström rodzina Tillanderów zyskuje 100% akcji spółki Silva. Firma Bröderna Kjellström zostaje przemianowana na Silva Sweden AB.

1933 Wynalezienie kompasu wypełnionego płynem owocuje powstaniem marki Silva oraz założeniem firm Bröderna Kjellström oraz Instrumentverken. W tym samym czasie w ręce konsumentów trafia pierwsza czołówka Silva - Zeiler. 

Wymiary

Masa z bateriami: 82 g (łącznie z bateriami)
Wymiary: 7 cm (szerokość), 3 cm (wysokość), 3 cm (głębokość)