-38%

Plecak F.Light 20 175g!

Cena z VAT

65 PLN

Produkt dostępny

105 PLN

Producent BERGHAUS

Kolor

Liczba sztuk

1

Opis produktu

Wysokiej jakości plecak miejski
Prosta, jednokomorowa budowa
Materiał: Ardura 210D RS / Esdura 600D
Pojemność: 20 litrów
Waga: 175 gram
Wysokość: 50 cm
Szerokość: 27 cm
Głębokość: 21 cm
Kieszeń zapinana na zamek na przodzie plecaka
Ergonomiczne, regulowane profilowane pasy nośne
Pasy nośne wykonane z siateczki
Wygodna rączka do przenoszenia plecaka
 Kolor:
 - czarny
 - niebieski

Materiały i technologia

Producent

Jak wiemy w 1966 outdoor właściwie nie istniał. Wtedy pojawił się Berghaus. Dwaj zapaleni alpiniści - Peter Lockey i Gordon Davison z północno – wschodniej Anglii, sfrustrowani brakiem asortymentu outdoorowego rozpoczęli import i sprzedaż na własną rękę. Ich sklep - LD Moutain Center szybko zdobywa uznanie w ramach projektowania, testowania i produkcji najlepszego sprzętu w branży. Powstałe wówczas produkty - zaawansowana odzież alpinistyczna, dają początek marce Berghaus. Nazwa Berghaus jest dosłownym tłumaczeniem niemieckiego "centrum górskie".

Plecaki były niewygodnym i mało komfortowym elementem wyposażenia, który bardziej zniechęcał niż zachęcał do alpinistycznych przygód. Berghaus wkrótce to zmienił.

Założyciele Berghaus Lockey i Davison wiedzieli, że na rynku jest zapotrzebowanie na plecaki, które pozwolą przenosić ciężar bardziej efektywnie. Zaczęli zatem w nowej fabryce Berghaus w Waszyngtonie produkcję takich właśnie plecaków.

Pierwsze plecaki Berghaus – Berg 172 oraz Berg 272 miały zewnętrzny stelaż i podstawową komorę główną. Te tradycyjne rozwiązania były kontynuowane dwa lata, a w 1972 pojawił się rewolucyjny plecak Cyclop - prawdopodobnie pierwszy plecak z wewnętrznym stelażem. 

Cyklop ze swoim wewnętrznym stelażem oraz dodatkowym podszyciem był o wiele wygodniejszy i bardziej komfortowy, dzięki czemu stał się bardzo popularny wśród wspinaczy. Ulepszona wersja Cyclop III nadal istnieje w obecnej kolekcji Berghaus Extrem.

Minęło 40 lat od prezentacji odzieży i plecaków outdoorowych, a Berghaus wciąż wprowadza kolejne innowacje.

Berghaus kontynuuje swój rozwój, korzystając z rad doświadczonych członków zespołu Berghaus - Leo Houldinga, Micka Fowlera oraz Leah Crane.

W 2006 roku, Berghaus został doceniony przez samą królową i otrzymał nagrodę The Queen’s Award za innowacyjne projekty oraz rozwój technologiczny produktów. 

Berghaus nie przestaje wprowadzać nowych rozwiązań dla entuzjastów sportów ekstremalnych i ciągle dąży do ulepszania swoich produktów. 

Wymiary

Pojemność: 20 litrów
Waga: 175 gram
Wysokość: 50 cm*
Szerokość: 27 cm*
Głębokość: 21 cm*

*Podane wymiary zostały zmierzone z najwyższą starannością, lecz ze względu na sposób mierzenia i stopień wypakowania plecaka, należy je traktować jako orientacyjne, przy zachowaniu rozsądnej granicy błędu pomiarowego.